wtorek, 23 lipca 2013

Grafitowy dach, okna brązowe

Grafitowy dach i okna w głębokim brązie – klasyczne zestawienie na dziś :-)Na początek popularny projekt z okrągłym balkonikiem i okrągłym okienkiem na frontowej ścianie. Grafitowy dach wykończony na biało – dach nabrał lekkości. Wykończenie balkonów praktycznie w jednej linii z wykończeniem dachu, tak to powinno wyglądać. Śliczne drewniane okna ze szprosami i pasujące do nich drzwi o klasycznym wzorze. Ciemnobrązowa brama garażowa. Gwóźdź programu to drugi kolor elewacji – do bardzo jasnego kremu dobrano kolor o ton ciemniejszy – wpadający w żółty ( do brązu super). Oprócz sztukaterii wokół okien i drzwi mamy tu wysoką „podmurówkę” – bardzo wysoką bo sięga aż do dolnej linii okien – przy czym dolne obramowanie okien jest równocześnie przedłużone jako ozdobna listwa. Gruba kolumna również w ciemniejszym kolorze. Zwróćcie uwagę, że na prawdziwą podmurówkę zostało jeszcze miejsce na dole. Ogrodzenie z grafitowego klinkieru z szarymi fugami, a wypełnienie z szarego metalu. Balustrada z tego samego materiału i o podobnym wzorze. Szara kostka dopełnia obrazu całości – bardzo zgrabny domek :-)


A tu prawie taki sam dom –różnią się naprawdę tylko szczegółami. Ale za to mamy mnóstwo drobiazgów, które pozbawiły dom elegancji. Dach wykończony bardzo ładnie – grafitowe blachy, ciemna drewniana podbitka, ciemne rynny. Bezbłędny kolor elewacji –delikatny krem. Kolor sztukaterii nie jest najgorszy, pasuje do tego zestawienia – choć ja osobiście nie lubię kolorów wpadających w róż… Ale sama sztukaterii nie podoba mi się… Bonie o różnej długości ( a tu nawet o różnej wysokości) nie są stylowe. Obramowania okien tylko z trzech stron – nie przemawiają do mnie. Złote szprosy w oknach – kwintesencja złego smaku. Pasy ułożone z kostki - też nigdy – można zrobić delikatne obramowanie ale nie kostkę w pasy…. Taras jest za to cudny – cały dom też zresztą wykończony z dbałością o detale, ale niestety czegoś zabrakło…


Ten dom dla miłośników drewna na elewacji. Oryginalny projekt z czterospadowym dachem ale bez balkonów – popieram ;-) Nowoczesne ciemnobrązowe okna i elewacja obłożona drewnem w tym samym głębokim kolorze – całe piętro i kawałek z boku.. Dach wykończony struktonitem - sama się czegoś od Was nauczyłam ;-) , ciemna podbitka. Taras również drewniany. I czekoladowe schody – miodzio. Ciemnoszara kostka na podjeździe i wszystko mi się podoba do tego momentu. Nie pasuje mi tu absolutnie żółte obramowanie kostki i ten żółty komin. Nie lubię takich kontrastów.


I na koniec dom dla miłośników kamienia ;-) Nowoczesna piętrowa bryła obłożona kamiennymi płytkami z doklejonymi dwoma kostkami: garażu z przodu i balkonu z tyłu. Doklejone kostki są białe otynkowane tak jak podbitka i pas elewacji pod nią. Duże przeszklenia okien i drzwi zasłonięte roletami w kolorze kamienia i mleczną szybą. Biała brama garażowa komponuje się z elewacją. Wysokie trawy pogłębiają nowoczesność domu. Kostka granitowa, nowoczesna szara balustrada (niezbyt piękna, ale też nie razi bardzo). Kamienne schody i parapety. No fajny domek – działka też nienajgorsza ;-)

1 komentarz:

  1. przepiękna elewacja z dodatkiem drewna,
    a mam pytanie czy da się ładnie połączyć, miedziany dach, ciemny brąz dodatków (ja na Twojej elewacji z drewnianym tarasem ale z białymi oknami ze szprosami. Ogólnie zestawienie jak u Ciebie ale z białymi oknami. Będę wdzięczna za opinię.

    OdpowiedzUsuń

Linki