środa, 17 lipca 2013

Ceglasty dach, ciemne okna - klasyka

Dziś mam dla Was klasykę: ceglaste dachy, kremowa elewacja, ciemne okna - tradycyjne polskie domy.


 Na początek rozłożysty dom z czterospadowym dachem. Ceglasta dachówka, wykończenie dachu w brązie. Ceglasty klinkier na kominach i taka sama podmurówka i schody. Elewacja w delikatnym kremowym kolorze. Do tego ciemnobrązowe drewniane okna i drzwi. Podwójny garaż z dwiema pojedynczymi bramami w kolorze złotego dębu. Do ceglastego dachu może być ;-) Zwróćcie uwagę na te dwie bramy – nie przytłaczają tak budynku jak jedna podwójna – to też jest dobre rozwiązanie. Na podjeździe żółtawa kostka z czerwonymi wstawkami. Klasyka – ale na kolana nie rzuca ;-)
Ten dom podoba mi się dużo bardziej. Tak się nawet zaczęłam zastanawiać czy nie fajnie by było sobie w takim miejscu kiedyś zamieszkać ;-) Piękna dachówka – naturalnie cieniowana – nie mylić ze sztucznie cieniowaną która jest okropna. Drewniana podbitka i obłożone drewnem szczyty domu. W tym samym kolorze ogrodzenie z kamiennymi murkami. I jeszcze strefa wejściowa obłożona klinkierem w kolorze ceglastobrązowym i z tego samego klinkieru kominy i wysoka podmurówka. Elewacja waniliowa, a obramowania okien o pół tonu ciemniejsze. Drewniane drzwi i okna ze szprosami. I ta własna plaża ;-) Coś mi się tu podoba ;-)

Tu macie przykład sztucznie cieniowanej dachówki – jest różnica? Ten dom ma chyba salon w garażu ;-) Oryginalnie. Za dużo trochę tych łuków, takie firany to też tylko z salą weselną mi się kojarzą ;-) Za dużo tez kostki – sam beton nie wygląda dobrze. Kostka w paski na pewno nie będzie ładna. I jeszcze nie trawię luksferów zamiast okien…. To już może przejdźmy dalej.


O tak znacznie lepiej :-) Milutki klasyczny dworek. Nie musicie od razu takiego rozmachu wprowadzać – ale kolory? – boskie :-) Ceglasta dachówka karpiówka ( moje niezrealizowane marzenie), głęboki ciepły brąz okien i drzwi, złamana biel elewacji. Podmurówka ceglasta. Dach wykończony w ciemnym drewnie i miedzi. Czarne proste balustrady. Te kamienne schody też mi się podobają. Ładny podział okien – ale właśnie zauważyłam, ze ktoś spaprał ich wykonanie – bo górny środkowy słupek nie powinien być taki cienki – nawet jeśli góra się nie otwiera. Bardzo dziwne przy tak dopracowanym projekcie…. Ale i tak dom jest piękny – pierwsza klasa :-)

1 komentarz:

  1. Zestawienie kolorów dworku bardzo ładane, ale boli brak konsekwencji. Skoro po bokach zastosowano dwa naczółki to lukarny również winny być również pokryte dachówką w podobny sposób, (ewentualnie wole oko). Za najgorsze zaś posunięcie uważam zamianę frontonu w balkon.

    OdpowiedzUsuń

Linki