środa, 3 kwietnia 2013

Czerwone dachy ciemne okna Wielkanocnie ;-)

Wybaczcie tą przerwę Świąteczną :-)
Miałam urwanie głowy :-)

Dziś kilka domów z czerwonym dachem ciemnymi oknami i wstawkami z klinkieru lub kamienia. Zobaczcie jak można to ciekawie skomponować.

Pierwszy dom ma rustykalną dachówkę w kolorach ceglastobrązowych. Dach jest wykończony brązową podbitką, rynnami i blachami. Ciemnobrązowe okna i drzwi, parapety, ciemna balustrada. Do elewacji w kolorze kremowym dobrano kamienną okładzinę wnęki drzwiowej i taką samą podmurówkę. Kolor kamienia to mieszanka kremu z brązem – bardzo sympatycznie wygląda. Uroku dodają też bonie i obramowania okien w kolorze elewacji. Gdyby zdobienia miały jakikolwiek inny kolor, to dom były zbyt przeładowany detalami, a w takiej postaci jest naprawdę idealnie.

Tu mamy z kolei wnękę wykończoną cegłą. Podobny kremowy kolor elewacji, wykończony brązem dach. Bardzo ładnie wygląda ta cegła. Pasuje mi jednak do bardziej tradycyjnego wykończenia, więc wybrałabym tu okna z podziałami.


Jeszcze jedna wersja również z cegłą. Tu tej cegły jest trochę więcej prawie cały front domu. Taki żółtawy kolor dobrze komponuje się z ceglastą dachówką. Dobrze dobrane również ogrodzenie :-) No i pelargonie...  Drewniana balustrada w podobnym stylu co ogrodzenie.

I jeszcze jeden wariant wejścia z cegłą. Piękny ciepły brąz cegły i ciemnoceglasty dachówki. Ceglaste schody, prosty krem elewacji. Ta cegła jest tak ozdobna, że reszta musi być prosta. Żadnych sztukaterii, ozdobnych balustrad. I jest super. Zawsze lepiej wygląda jeden element ozdobny niż kilka… A jak wrzucimy pięć, to dom wygląda jak choinka. Dlaczego domy osób, które chcą się „pokazać” zwykle wyglądają żałośnie? Bo klasy nie można kupić… Ale zawsze można się starać coś nauczyć ;-)

 


Znowu klinkier, tym razem na garażu ale za to w wielkiej ilości. Do tego podobne ogrodzenie. Dachówka w kolorze kasztanowym, zbliżonym do tego klinkieru. Trochę pomieszany jest ten dom. Kute tradycyjne ogrodzenie i matowy, cieniowany klinkier, tradycyjna dachówka. Do tego nowoczesne okna i pasy w górnej części elewacji – zupełnie nowoczesne. Nie podoba mi się. Brakuje spójności.

Na koniec taka trochę inna fantazja :-)  Mega piwnica obłożona kamieniem. W sumie nie jestem tak do końca pewna czy to kamień – może to złoto, albo bursztyn ;-) W każdym razie robi wrażenie, a o to chyba chodziło. Ale kolory są ładne ;-)

Miłego dnia :-)
Obiecuję szybko odpisać na wszystkie zaległe maile. Wybaczcie!  :-(

1 komentarz:

Linki