wtorek, 26 marca 2013

Grafitowe dachy ciemne okna cz.9

Czy wiosna Was już odwiedziła? Mnie niestety nie… :-(


Dziś proponuję Wam kolejne wersje domów z grafitowym dachem i ciemnymi drewnianymi oknami. Do takiego zestawienia ładnie wyglądają żółte i kremowe odcienie elewacji.

Pierwszy dom piętrowy z elewacją w dwóch kolorach. Dolna część jest w kolorze kremowym i z modnymi paskami. Górna część w ciemniejszym kremowym odcieniu. Drugi kolor elewacji został dodany na różnych wysokościach – jak widać dolna linia górnych okien wcale nie jest linią ;-) Na wysuniętej części bryły kolor zaczyna się od gzymsu balkonu, na bocznej części na linii dolnej jednego z okien( lub na wysokości balustrady balkonu). Konsekwencji mało. Ale nie oszukujmy się te sosny rekompensują wszystko ;-) Mamy piękną drewnianą stolarkę - doskonale dobrane bramy, ładne proste ogrodzenie. A balustrady do takiego domu …? – można się było lepiej postarać…


Drugi dom to też piętrowy bliźniak –ciekawie połączony – jedynie bryłą garażu. Bryła mieszkalna jest piętrowa, garaż parterowy – ciekawie to wygląda. Tu również mamy dwa kolory elewacji – ale podział jest w pionie a nie poziomie – ciemniejszym kolorem został obłożony jeden róg domu. Tu również piękne drzwi i okna i nieco bardziej pasujące balustrady ;-) Spójrzcie jaki efekt dają miedziane rynny do ciemnego dachu. Nieźle się komponują z brązem stolarki. Dom jest nisko posadowiony – nie ma żadnych schodów, taras jest na gruncie – wygodnie.

Kolejna propozycja to żółta elewacja – nie lubicie tych żółci – ale do grafitowego dachu i ciemnych drewnianych okien to wygląda naprawdę dobrze. Ciepły miły dom :-) Ciemne rynny, ciemne proste balustrady. Żółć jest ładna :-)
Ostatni dom, rozłożysty, z trzema miejscami garażowymi. Łukowate garaże i drzwi wejściowe, do tego proste okna. Elewacja kremowa, bramy złoty dąb, nieco ciemniejsze drzwi i okna. Szara kostka, szary klinkier na ogrodzeniu i kominach. Coś mi jednak nie pasuje w tym domu. Trochę brakuje proporcji kolumnom, brzydko wyglądają takie okna bez podziałów do klasycznej bryły – tak to chyba to jest najgorsze. Jeśli dom ma bryłę dworku nie pakujmy tam nowoczesnych okien. Albo to albo to. Konsekwencja przede wszystkim - czego Wam jak zwykle życzę :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Linki