piątek, 26 kwietnia 2013

Ceglaste dachy, ciemne okna

Wybieracie się na Majówkę? Ja jutro rano pakuję się i jadę nad morze :-) Tydzień laby :-) Ale nie martwcie się będę się odzywać :-)

Dziś ceglaste dachy i ciemne okna – trzy ciekawe domy.


Pierwszy dom bardzo nietypowo zbudowany na wzgórzu. Garaż w piwnicy z wjazdem nie od frontu, lecz z boku – ciekawy pomysł. Elewacja jest biała, a do ciemnych okien dobrano kremowobeżowe obramowania. Krem jest również na schodach, balkonach i tarasie. Obróbka dachu i rynny czerwone, podmurówka również z czerwonego klinkieru. Proste kute balustrady i neutralna szara kostka. Chyba najbardziej podobają mi się szprosy – ale wrażenie ogólnie na plus.


A tu mały domeczek w podobnych kolorach. Klinkierową podmurówkę podciągnięto tu do góry w kilku miejscach co daje ciekawy efekt. W małym domu bardzo ważne jest idealne dobranie kolorów okien, drzwi i bramy, bo są bardzo blisko siebie i ewentualne różnice bardzo rzucają się w oczy. Tu jest to odcień ciemnego orzecha. Dom ma ładne obramowanie i podjazd z kostki granitowej. Nie wiem tylko dlaczego rynny zrobiono również w szarym kolorze – trochę mi to nie pasuje. Ale duży plus za gładkie jasne rolety wewnętrzne – elegancko.


I na koniec jeszcze nie wykończony dom również z dwuspadowym dachem i podobnymi kolorami jak pierwszy dom. Tu wybrano białe obramowania okien – super. Bardzo mi się podoba ten wykończony w drewnie szczyt – razem ze szprosami nadają budynkowi fajny klimat. I tyle plusów ;-) Frontowa elewacja jest naprawdę kiepsko zaprojektowana. Zupełny brak symetrii, okropne okienko nad drzwiami, nowoczesne drzwi nie pasujące do stylu wykończenia, nieciekawy kształt daszku nad garażem… A było tak ładnie...

Życzę Wam miłego odpoczynku!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Linki