środa, 24 kwietnia 2013

Antracytowe dachy i białe okna

Propozycja na dziś: antracytowe dachy i białe okna.


Na początek dom dwukolorowy - biały i szary. Z takim zestawem kolorystycznym nie ma problemów: białe elewacja, okna, drzwi, brama garażowa, kominy. Szary dach, podmurówka, rynny, podbitka, ogrodzenie, schody. Zauważcie, że: kominy, podbitkę, rynny można zrobić zarówno białe jaki i szare i będą równie dobrze wyglądać. W tym domu mamy jeszcze delikatną białą sztukaterię, szare rolety, opaskę z jasnego żwiru. Kostka jest jasnoszara z ciemnym obramowaniem. Prawda, że wszystko wydaje się być na swoim miejscu? Ogrodzenie ma ładne murowane słupki z podobnymi paskami jak na bryle garażu. A całość ożywia kolorowa plama tarasu. Proste, bezpretensjonalne – super.Ten dom jest bardzo podobny do poprzedniego. Kolory identyczne – no może schody są ciut jaśniejsze. Grube obramowania okien – wyróżniają się inną fakturą ( listwy są bardziej gładkie niż ten tynk). Tu ozdobiona paskami jest ściana z drzwiami wejściowymi. Okna mają też cienkie białe szprosy. Oczywiście, że najładniejsze są jednak pelargonie.


I na koniec szeregówki. Postanowiono je trochę ożywić brązowymi bramami garażowymi i brązową podbitką. Wymalowano trochę beżowoszarych pasów na elewacji. Jednak efekt nie powala na kolana. Te okna są trochę dziwnie dobrane. Za wielkie, bez podziałów – nie zdobią domu. Miejmy nadzieję, że zieleń to jakoś przysłoni ;-)

 
Pozdrowienia!!!

1 komentarz:

  1. Czy pamięta Pani co to jest za dach na pierwszym przykładzie w tej serii "antracytowe dachy i białe okna? czy jest to blachodachówka czy ceramika?

    OdpowiedzUsuń

Linki