poniedziałek, 11 marca 2013

Grafitowy dach , złoty dąb okna cz.8


Znowu śnieg… A taką miałam ochotę na wiosenne porządki w ogródku w weekend… Może za tydzień się uda :-)


Dziś kilka ciekawych domów z grafitowym dachem i jasnymi lub „złoty dąb” oknami.

Pierwsza propozycja to dom z oknami w kolorze beżowym – bardzo jasnym i nietypowym. Obramowania okien, podbitka i podmurówka mają ten sam kolor, bardzo podobny brama garażowa i drzwi wejściowe. Kominy zrobiono również w jasnym kolorze – piaskowego klinkieru. Elewacja w kolorze złamanej bieli. Czarne ogrodzenia, balustrady, blachy, rynny.

W drugim domu zdecydowana się na tak modne obecnie wstawki z drewna na elewacji. Prosty projekt, biała elewacja, grafitowy dach, blachy, rynny i podmurówka. Z tyłu ta wnęka w drewnie wygląda ok. Kolor nie odbiega bardzo od okien – może być. Ale opatrzcie na elewację frontową. Drzwi wejściowe mają zupełnie inną fakturę i kolor niż drewno na elewacji – umieszczone obok siebie po prostu się gryzą. Wygląda to okropnie. Gdyby….. Gdyby drzwi były białe dom wyglądałby super. Gdyby te wstawki drewniane były po bokach, a nie dokładnie przy drzwiach to też by to tak nie drażniło. Nie można łączyć dwóch elementów, które są podobne kolorami ale jednak zupełnie inne. Zdecydujmy się wtedy na kontrast… Albo znajdźmy dokładnie takie samo wykończenie. Różnica nie może być widoczna gołym okiem – inaczej wygląda to paskudnie.


A tu podobna sytuacja – również mamy drewno na elewacji i drzwi w podobnym kolorze, ale odległość dwóch metrów nie pozwala nam już dokładnie ocenić, czy kolor jest identyczny (ale chyba jest ;-) ) Tak samo ceglany mur też wydaje się prawie w takim samym kolorze. Kolor przerwa kolor – to jest dobra sekwencja ;-)

2 komentarze:

  1. jak sadzę to imitacja drewna na elewacji z zastosowaniem styropianowych; elastycznych desek imitujących drewno z www.plastmaker.pl - mam rację? ja sam jestem po wielkim wrażeniem ich materiałów! i chwale je sobie !! pozdr.

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam, jakim kolorem zostało pomalowane drewno na drugiej elewacji?

    OdpowiedzUsuń

Linki