czwartek, 7 marca 2013

Grafitowy dach białe okna cz.4

Klasyka z grafitowym dachem?  Czemu nie…   Oczywiście do tego białe okna ze szprosami…


Popatrzcie na ten "wiejski dworek".  Biała elewacja i kremowożółte obramowania okien i gzymsy. Podmurówka też w podobnym odcieniu ale trochę jaśniejsza. Szara kostka i kute ogrodzenie.  Do tych kolorów najlepiej będzie wyglądać właśnie kute ogrodzenie i kute balustrady.   Pełna symetria domu, idealna linia drzwi i okien – wzorujcie się na tym J I ten zaskakujący akcent kolorystyczny drzwi J  - piękne drzwi, super wrażenie…  To lubię….


Druga propozycja to dom bardziej współczesny. Biała podbitka, grafitowe rynny, kuta balustrada. Do białej elewacji -  bladoszara sztukateria. Schody wejściowe w kolorze sztukaterii.
 Kamienny taras i podmurówka.  Bardzo zimno  i stonowanie.


W kolejnym domu podobne zestawienie kolorystyczne zostało ożywione czerwonym klinkierem. Niespotykane raczej zestawienie – ale udało się dom ocieplić. Chociaż jak dla mnie to wystarczyłby już ten kremowy kolor elewacji. Trochę za dużo jest też tych skrzynek roletowych – gdy nie uda się ich schować w trakcie budowy to nie dodają niestety uroku…


Na koniec jeszcze jeden dworek. Monochromatyczny – tylko biel i czerń.  Tu również wspaniała symetria – okna, drzwi wszystko pod linijkę – idealnie. Klasyka – czapki z głów J Przypatrzcie się tej sztukaterii – jest biała jak elewacja i elegancka – taki dom nie wygląda jak sala weselna… Taki dom wygląda cudnie….

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Linki