czwartek, 28 lutego 2013

Grafitowy dach złoty dąb okna cz.5

Witajcie!

Dziś kilka zupełnie różnych domów, które łączy grafitowy dach i okna w kolorze „złotego dębu”.Pierwszy nowoczesny, piętrowy. Elewacja w dwóch kolorach – białym i jasnoszarym. Okna, drzwi, „daszek” tarasu i wstawki na elewacji w drewnie koloru pomarańczowego. Wszystko w dokładnie tym samym odcieniu – brawo! Nowoczesna bryła, okna, szklane balustrady. Ciekawy – szary kolor bramy garażowej. W sumie dom wygląda dobrze, ale trochę przesadzono z wielkością tych poziomych okienek - zwłaszcza te na bocznej elewacji – lufciki pod sufitem. Mam niedaleko blok z lat 60-tych, który ma podobne, zawsze myślałam że to już najgorsze co mogli wymyśleć, ale widzę że teraz projektanci sięgają do sprawdzonych wzorców ;-) Niestety nie podobają mi się te okna… Za dużo też tu dla mnie bałaganu - przypatrzcie się elewacji frontowej....
Drugi dom ma piękne kolory – delikatny żółtawy krem elewacji i stolarkę w stonowanym odcieniu „złoty dąb”. Jasne kominy, jasne rynny. Bardzo dużo łuków: 3 wole oka, dwa łuki bram, okno, drzwi, okrągłe okienko… Mimo wszystko podoba mi się – mało kolorów i mimo tych nietypowych kształtów dom jest spokojny.

Kolejny dom również wyciszony ;-) – elewacja w leciutkim ecru i do tego dębowe dodatki. Super – zobaczcie jaki ten dom jest elegancki. Gdyby tak dodać mu trochę ceglanych płytek na froncie, drugi kolor, żeby ożywić elewację itp. itd. … to straciłby całą swoją klasę. Wystarczy już dekoracyjne ogrodzenie.Na koniec podobny budynek – jest trochę bardziej ozdobny: szprosy w oknach i delikatne jasne obramowania okien. Wysoka podmurówka i taras w szarawym kolorze obramowań. Biała podbitka dodatkowo dodaje lekkości i delikatności. Tak samo ażurowe kute balustrady. Sympatyczny domek :-)

 Pozdrowienia!!!

6 komentarzy:

 1. Ładny kolorek elewacja w leciutkim ecru i do tego dębowe dodatki,ciekawa jestem jaki to kolor.(przedostatnie zdjęcie)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Efekt wygląda rewelacyjnie!

  OdpowiedzUsuń
 4. w drugim domu od dołu niestety, ale za bardzo podniesiono ścianę kolankową i wygląda to trochę mało estetycznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi się podoba ten z drewienkami nad wejściem, fajnie wygląda :D

  OdpowiedzUsuń

Linki