wtorek, 26 lutego 2013

Czerwone dachy ciemne okna cz.5

Witajcie!
Trochę się rozleniwiłam po weekendzie... Ciągle jakieś zaległosci... Dziś znalazłam dla Was kilka domów z czerwonym dachem i ciemnymi oknami. I sporo uwag do nich ;-)
Pierwszy najładniejszy ;-) - bardzo ciekawy kolor elewacji – kawa z mlekiem z kroplą syropu malinowego ;-) Idealnie wygląda z tymi pięknymi, ciemnymi, drewnianymi oknami. Do tego beżoworóżowy taras z kostki i ładne drewniane akcenty wykończenia dachu. Komin z ładnego klinkieru – podmurówka mogłaby być w takim samym kolorze - bo ten żółtawy to nie jest najlepszy wybór. Ale ogólne wrażenie duży plus.

Kolejny dom to chyba najbardziej tradycyjne zestawienie: ceglasta dachówka, biała elewacja i ciemnobrązowa stolarka otworowa. Do tego ładne ogrodzenie z czerwonego klinkieru i kuta balustrada z tym samym wzorem co ogrodzenie. Taras i schody też w pasującym ceglastym kolorze. Naprawdę ładny dom – tylko po co te złote szprosy :-(  …     No i to okno na balkonie – kształt z lat 70-tych…

Kolejny dom naprawdę mógł wyglądać super…. Tylko komu przyszło do głowy malować te kolumny na pomarańczowo??? Popatrzcie – piękny dach, okna, balustrady, komin w kolorze elewacji. Ładne drzwi – naprawdę dom byłby stylowy… Ale właścicielom przyszło do głowy – może by tak ożywić tą elewację? Dodać jakoś kolor? Wiele osób ma takie myśli. Efekt jest naprawdę piorunujący, dla mnie ze stylowej rezydencji powstał w ten sposób domek dla klauna. Ożywicie swój dom pięknym ogrodem,  naprawdę dodanie koloru (zwłaszcza pomarańczowego) w jednym przypadku na 10 sprawi, że elewacja będzie wyglądać lepiej...A ostatni dom to przestroga dla wszystkich !!!! Pamiętajcie (powtórzę raz jeszcze) - Mniej znaczy więcej!!!! Popatrzcie ile pieniędzy jest tu wyrzucone w błoto – bo efekt końcowy jest daleko różny od oczekiwanego. Kicz, kicz, kicz… Sztukateria ma zdobić… To tak jak z makijażem ;-) A takie piękne schody…. Aż nie wiem co tu krytykować, bo wszystko jest tak bez ładu i składu, że aż przykro się robi. Jasne obramowania przy ciemnych oknach zwykle wyglądają kiczowato. Te srebrne rynny na boniach – chyba z kosmosu. Podmurówka z kamienia, czarny granit z białym wypełnieniem – jak ze cmentarza. Jasnobrązowe rolety ???? I ten kolor elewacji wpadający w limonkę do czerwonego dachu… Echhhh….  Ale napatrzcie się dobrze,  proszę..... ;-)

:-)

2 komentarze:

  1. Masz rację! Detale mogą popsuć efekt końcowy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Noo ostatni to przesada, ani trochę mi sie nie podoba.

    OdpowiedzUsuń

Linki