piątek, 22 lutego 2013

Grafitowe dachy ciemne okna cz.6

Witajcie!

Dziś wklejam dla Doroty domy z grafitowym dachem i grafitowymi (lub bardzo ciemnymi) oknami.


Pierwszy dom ma waniliową elewację połączoną z piaskową podmurówką. Ciemne rynny, blachy, kominy. Przy takim kolorze elewacji dom nie jest ponury – jest elegancki i stonowany, ale nie jest smutny (co może grozić przy białej lub szarej elewacji).


Drugi dom z bardzo odważnymi oknami ma podobny ciepły kolor elewacji i brązową podmurówkę. Podjazd jest wysypany szarym żwirem i to już tu nie pasuje. Nie pasuje też brązowy klinkier – a już zupełnie nie rozumiem połączenia brązowego koloru ze stalą ogrodzenia. Gdyby tu było proste czarne ogrodzenie wyglądałoby to o niebo lepiej. Coś mi w tym domu zgrzyta. Niby super projekt, ale jednak nie rzuca na kolana…
Kolejna propozycja jest w 100% konsekwentna: biel i szary. Grafitowy dach i okna, kominy, do tego szara podmurówka i parapety. Biała elewacja i podbitka. Srebrne rynny i balustrady. Niby taki dom jest posępny, ale zaręczam, że po założeniu ogrodu to wrażenie szybko minie. Na pewno dwa kolory to jest bezpieczny wybór…. Dla osób, które nie lubią ryzyka :-)


Ostatni dom ma dokładnie takie same zestawienie kolorów. Nawet ciekawie wygląda ta piwnica. Mikela – Ty o to pytałaś ostatnio – wydaje mi się, że wyraźny podział na dwa kolory parteru i piwnicy zmniejsza wizualnie tą wielką bryłę. Ten dom wcale nie wydaje się wysoki.Pozdrowienia!

1 komentarz:

  1. Czy słyszał Pan może o farbach do elewacji firmy Bekerfarb może? Można je śmiało polecić?

    OdpowiedzUsuń

Linki