czwartek, 7 lutego 2013

Grafitowe dachy ciemne okna cz.5

Witajcie!!!!
Dzisiaj powałkujemy dalej temat grafitowych dachów z ciemnymi oknami.


Pierwszy dom ze wstawkami z cegły. Do białej elewacji dobrano ręcznie formowane cegły w kolorze naturalnym. Z tej samej cegły słupki ogrodzeniowe, kominy i podmurówka. Przęsła i balustrady kute. Okna, drzwi, brama garażowa z bardzo ciemnego drewna. Obramowania okien i drzwi białe jak elewacja. Piękne klasyczne zestawienie.
Drugi dom to bardzo jasna elewacja zestawiona z wstawkami z drewna. Drewnem obite piętro, podbitka, ozdobne wstawki szczytowe, kawałek ściany nad drzwiami frontowymi. Okna są dokładnie koloru drewna. Ogrodzenie z żółtego klinkieru – nie pasuje, ale wśród tej zieleni nie ma to żadnego znaczenia ;-) Pisałam już, że chcę brzozę płaczącą na wiosnę? To może jeszcze spróbuję pelargonie na balkonie ;-)
Ostatni dom teraz wydaje się zupełnie szary i smutny. Do białej elewacji dodano tu szarą ścianę wejściową i wykusz. Szara ściana wejściowa ma asymetryczne białe pasy. Zamiast schodów podest w szachownicę. Kostka również z mocnym geometrycznym wzorem. I jaki efekt mamy? Za dużo…. Gdyby chociaż ten podest był w jednym kolorze. Albo kostka neutralna szara… Dom jest naprawdę dopracowany: klinkierowe ogrodzenie i podmurówka, drewniana podbitka, piękna antracytowa angobowana dachówka. Ale jednak cos się tu gryzie.
Czasami to jest bardzo nieuchwytne uczucie, że coś jednak nie pasuje, czasami aż boli, czasami się chce płakać… Najgorsze gdy człowiek daje z siebie wszystko, a jednak nie wychodzi tak jak powinno. Najtrudniej sobie wyobrazić jak coś będzie wyglądało – jak już jest gotowe to łatwo ocenić, ale czy projekt będzie dobrze wyglądał w rzeczywistości? Ja jestem z tych ostrożnych w 100% nie ufam swojej wyobraźni – wolę skopiować coś gotowego. I to nie jest chyba najgorsze wyjście – jak nie jesteście pewni, skorzystajcie z gotowych wzorów, gotowych zestawień. Najgorsze efekty daje samodzielne łączenie różnych elementów, które podobają nam się w różnych projektach…. To może wyglądać dobrze, ale jest to bardzo mało prawdopodobne… W każdym razie życzę szczęścia ;-)

8 komentarzy:

 1. Pani Zuzzo!Śledzę elewacjezuzzy i jakoś tak zgadzam się z Pani opiniami na temat elewacji.My z mężem również wykańczamy dom i do grafitowego dachu i okien chciałabym elewację w kolorze tzw. złamanej bieli.Ze wzorników trudno coś wybrać bo nie wiadomo jak wyjdzie na ścianie domu.Proszę o radę:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Planuję dodać na blogu dział ze zdjęciami do których uda się zdobyć konkretny numer z palety kolorów tynku. Bardzo dużo osób o to pyta.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam!
  Może się mylę ale niestety nie znalazłam takiego jak mój,a mam zagwostkę jaką elewację wybrać grafitowy dach,okna jasny dąb, brama garażowa i drzwi antracyt.Proszę o radę i natchnienie...:):)pozdrawiam Aleksandra

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam,
  śliczny domek. Właśnie tak wyobrażam sobie elewację na moim :D Dziękuję za inspirację.

  OdpowiedzUsuń
 5. witam serdecznie czy może mi ktoś napisać jaka jest dokładna nazwa tej dachówki: firma, producent, kolor. (ostanie zdjęcie) plis... Marek pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. witam!!!bardzo podoba mi się 2 domek,prosiłabym o więcej informacji bo słabo widać na zdjeciu.jaki jest kolor dachu,jaki kolor podbitki mam stara cegłe i chciałabym ja wykorzystac. pozdrawiam Ania

  OdpowiedzUsuń
 7. Pani Zuzzo czy do czarnego dachu będzie pasować brązowa podpita w kolorze brązu kolor złoty dąb

  OdpowiedzUsuń
 8. Krzysiu, a czy ty nie masz własnego zdania ?

  OdpowiedzUsuń

Linki