środa, 6 lutego 2013

Grafitowe dachy ciemne okna cz.4


Dziś mam dla Was nietypowe nowoczesne domy z grafitowym dachem i ciemnymi oknami. Może kogoś zainspirują?
Pierwszy dom jest bliźniakiem, ale tak nietypowym, że ciężko tak naprawdę stwierdzić gdzie się kończy a gdzie zaczyna każda połówka ;-) Elewacja ma dwa kolory – biały i ciemnoszary, a do tego potężną wstawkę z kamiennej okładziny. Wąski okna są ozdobione boazeryjnymi okiennicami tylko z jednej strony. Okna i okiennice z ciemnego drewna. Do tego dobrano bramę w kolorze złoty dąb – nie gryzie się, ale ciemna dałaby ciekawszy efekt. Szare rynny i blachy, kominy, szara kostka na podjeździe, szare stalowe ogrodzenie. Bardzo nowoczesne balustrady z hartowanego szkła przymocowane grubymi metalowymi nitami. Wszystkie okna wąskie, do samej ziemi z balustradami ”rzygałkami” – to stwarza takie wrażenie nowoczesności. Zauważyłam, że szarości z na elewacji są baaardzo modne. Dużo osób o nie pyta. Nowoczesne domy – zupełnie nie z mojej bajki ale czasami niektóre też mi się podobają.
Kolejny dom wyróżnia się odważnym połączeniem dwóch kolorów na elewacji – również białego i ciemnoszarego. Bardzo ciekawe rozwiązanie - z jednej strony ukrywa niesymetrię niskiego okienka, a z drugiej podkreśla niesymetrycznie umieszczone drzwi. OK przyznam szczerze, ten dom razi moje poczucie estetyki, dostałbym w nim nerwicy ;-) Ale konsekwencja w kolorach jest – biały, szary, stalowy rynien i balustrad, opaska z kamienia. A jaki ciekawy taras! Tylko jednak taki dom jest bardzo smutny – brakuje mi w nim ciepła.
Kolejny dom to jeszcze dziwniejszy bliźniak. Wygląda jakby w kostkę z lat siedemdziesiątych wpadł z góry mały klinkierowy domeczek ;-) Na dodatek to wysunięte piętro od strony ogrodu wygląda trochę jak statek kosmiczny. Chyba bałabym się siedzieć na tym tarasie – brakuje mi jakiegoś punktu podparcia ;-) Ale na poważnie: piękny dach, piękny klinkier, znowu nowoczesne wąskie okna do podłogi, dobrze zestawione kolorystycznie z bramą . Stalowe grube rynny – tworzą również urozmaicenie elewacji. Szara kostka i stalowe ogrodzenie. Tu mamy trzy odcienie szarego: prawie biały, szary i prawie czarny ;-) No muszę przyznać, że jest oryginalnie. Nigdy bym się nie domyśliła patrząc na front tego domu, jaką skrywa potężną bryłę z tyłu.Jak mają być nietypowe domy, to ostatni na pewno jest numerem jeden. Prosty biały domeczek z nowoczesnymi oknami. Taka mała dygresja: dlaczego nowoczesne domy mają okna w kształcie pasków pionowych lub poziomych??? Co złego było w kwadratowych dwuskrzydłowych…..? ;-) Mi te poziome okna kojarzą się jedynie z wizjerem z czołgu. OK ale ten domek jest całkiem ciekawy. Do tego prostego domeczku doklejono dwie kamienne bryły obramowane na pomarańczowo. Jedna z nich jest garażem ( ale popatrzcie jak ciekawie otwartym) , a druga?. I jeszcze obramowanie z pomarańczowej kostki – popatrzcie jak to ożywiło tą smutną kolorystykę. I te kolorowe kamienie w obramowaniu z cegieł. Bardzo odważnie :-)


Życzę Wam również trochę odwagi :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Linki