wtorek, 5 lutego 2013

Czerwone dachy złoty dąb okna cz.3

Prosiliście o więcej czerwonych dachów i okien złoty dąb. Udało mi się wyszperać coś nowego:



Na początek dwa małe podobne domki. Pierwszy ma białą elewację i klinkierowy komin, podmurówkę i ogrodzenie. Ciemne rynny i blachy. Wrażenie – bardzo stonowany, spokojny dom. Drugi dom jest lekko żółtawy. Komin otynkowany, ciemna podmurówka. Obróbka blacharska jest czerwona, ale rynny ciemne. Żółty dom wygląda weselej. Wszystko byłoby ok, gdyby ogrodzenie zostało lepiej dobrane – do takiego ciepłego koloru domu nie pasuje szary posępny kamień. Do ciepłych kolorów – ciepłe kolory…. Zmieńmy ogrodzenie na klinkier:

Mi się tak dużo bardziej podoba...





Kolejna propozycja to dom piętrowy z bardzo urozmaiconą elewacją. Co tu mamy: dwa kolory elewacji: biały i kremowobrzoskwiniowy. Dodatkowo dużo wstawek drewnianych. Drewno ma kolor czereśniowy i dobrze komponuje się z brzoskwiniową elewacją (trochę gorzej ze złotym dębem – ale to już szczegół). Aby uzyskać bardziej nowoczesny charakter wybrano tu srebrne rynny, „rzygałkę” na oknie frontowym i srebrne wykończenie balustrad. Nie pasuje mi to za bardzo do złotego dębu. Trochę przeładowana ta elewacja, ale zadanie spełniła – stworzyła nowoczesną, modną bryłę.




Ostatni dom – popularny projekt z wysuniętym garażem. Elewacja w kolorze bardzo jasnego kremu do tego zdobienia w kolorze o ton ciemniejszym. Mamy kolorowe bonie, wnękę wejściową i wykusz. Rynny są brązowe, a podbitka i blachy ceglaste jak dach. Dom nie jest jeszcze wykończony, ale baza jest dobrze skomponowana. Ładnie wygląda komplet okna, drzwi, brama w tym samym kolorze.

Do jutra! :-)








2 komentarze:

 1. Gratuluje pomyslu, bardzo fajny blog;)
  Jesli to nie problem bardzo prosze o kontakt hana-bydg@tlen.pl
  Dziekuje i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam serdecznie,
  Borykamy się z doborem elewacji do naszego domu. Pani blog okazał się bardzo pomocny. Mamy jednak kilka wątpliwości. Czy istnieje możliwość kontaktu? aslg28@gmail.com
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Linki