poniedziałek, 27 stycznia 2014

Mroźno, brrrrrrrr

Nie wiem jak Wy, ale w taki mróz leżałabym tylko przed kominkiem. ;-) Niestety weekend się skończył ;-)

Chciałabym przeprosić wszystkich, którzy wysłali do mnie maile i nie otrzymali odpowiedzi - niestety mam w tej chwili ponad tysiąc nieodpowiedzianych listów  i po prostu nie jestem w stanie się z tym wyrobić. W tej chwili nie znajduję nawet czasu, by uaktualniać bloga na bieżąco...  Nie zajmuję się też projektowaniem, proszę nie przesyłajcie takich próśb. Czasowo usunęłam więc mój adres mailowy ze strony. Nie myślałam, że moja strona będzie się cieszyła taką popularniością - przepraszam Was wszystkich.


Przesyłam Wam trochę ciepła – tradycyjne domy z czerwonym dachem.

Pierwszy dom z czterospadowym dachem krytym karpiówką. Drewniane wykończenie dachu, brązowe rynny. Elewacja w kolorze kremowobeżowym wpadającym w różowy odcień. Ton ciemniejsze beżoworóżowe obramowania. Okna z bardzo ciemnego drewna, podobnie jak cudny taras i meble ogrodowe. Balustrady są ciemnobrązowe podobnie jak i parapety. Czerwone pelargonie i wszystko mi się dobrze komponuje. Może dlatego że to też kolory mojego domu?Ten dom jest bardzo ciekawie wykończony. Rozległa parterówka, z ceglastym dachem, ceglastymi rynnami. Stolarka w dobranym czerwonawym odcieniu. I piękny klinkier ceglasto-brązowy. Ten dom kojarzy mi się z Japonią ;-) Może przez te drzewko frontowe, kule zieleni i kratki? ;-) Bardzo pomysłowy taras w podcieniu, obudowany klinkierem. Przyjrzyjcie się też schodom frontowym – cudeńko. Jedyne co mi się nie podoba to wielkość wybrukowanego terenu od frontu – troszkę przytłacza. Ale porządek za to jest :-)
Tu mamy z kolei malutki, ale wysoki domek. Dwuspadowy daszek, wiata garażowa i nowoczesne minimalistyczne wykończenie. Ładna ceglasta dachówka i brazowe dodatki. Okna, drzwi, podbitka, balustrady - wszystko dobrane w jednym ładnym czekoladowym odcieniu brązu. Z ozdób jedynie drewniane szczyty dachu. Balustrada jest ciekawa - ciemne drewno ze strebnymi dodatkami -niby to nie pasuje, ale jednak tu ładnie wygląda. Balkonik wykończony pierwsza klasa ;-) Plus za żwirowy podjazd, minus za małe, strome schody, te z tyłu to nie wiadomo czy miały być tarsem czy schodami...  Można było dom o ten jeden schodek obnizyć.  Mały domek lepiej wyglada przy ziemi .

Pozdrawiam i życze słońca :-)

8 komentarzy:

 1. A jakby mogła pani poszukać i skomentować domy z elewacją czerwoną/bordową z czarnym dachem np. ?
  Dziękuję,
  Bardzo mi się zdjęcia i strona Pani podoba, kontynuować :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wie Pani może jaki to kolor tynku tego ostatniego domku?

  OdpowiedzUsuń
 3. Najpiękniejsze są elewacje z białym tynkiem- klasyczne i eleganckie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam
  Przepraszam ,że tutaj ,ale nie ma opcji gdzie indziej wysłać wiadomość do Pani .
  Jesteśmy małżeństwem mieszkającym w Uk, ale budujemy dom w południowej Polsce. 
  Obecnie stoimy nad wyborem kolorów elewacji .
  Czy moglibyśmy ewentualnie prosić o poradę , pomoc w wyborze kolorów ?

  Bardzo liczymy na odpowiedz 
  email : zadlo.thomas@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Domku nie można obniżać według własnego uznanie ponieważ w Polsce obowiązuje prawo budowlane, które jednoznacznie określa parametry jakim muszą podelgąc wszystkie budynki, poza tym dla każdej dziełaki obowiązuje albo plan miejscowy albo warunki zabudowy które muszą byc spełnione podczas budowy, np. niektóre plany określają wysokość kalenicy w stosunku do gruntu. Już pomijam dosyć oczywistą kwestię izolacji obiektu od gruntu (woda, wilgoć itd. ). Ja osobiści zwróciłam uwagę na bramę wjazdową na posesję, o wiele ładniejsza niz balustrady samego obiektu. Prowadzi Pani bardzo ciekawego bloga, odrzucają mnie trochę nagminne zdrobnienia, ale doceniam ogrom włożonej pracy. Tak trzymać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Może i ładniej, ale nie zawsze można obniżyć, gdy zero trzeba wyznaczyć wyżej... Dobrze wziąć to pod uwagę - budowa domu to nie tylko estetyka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam, czy mogę wiedzieć jaki jest kolor tego ostatniego domku ? :) będę bardzo wdzięczna e-mail: karolina_cichon@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam. Mam pytanie do Pani, jaki rodzaj i kolor wybrać podmurówki(dość wysoka)do jasnej elewacji domku (piaskowy). Dom jest z ciemnymi dodatkami,brązowe okna, drzwi i balustrady.Ogrodzenie z pustaka łupanego w kolorze piaskowym. Czy obłożyć podmurówkę też płytką łupaną w tym samym kolorze co ogrodzenie (nie ukrywam, że będzie to żmudne bo płytka mała, a metrów do położenie dużo)czy można by było położyć płytki np.imitacja kamienia o zbliżonym kolorze. Proszę o radę, mój adres e-mail:agnkrz5@wp.pl. Z góry dziękuje.

  OdpowiedzUsuń

Linki