piątek, 12 kwietnia 2013

Czerwone dachy, ciemne okna, wiosna !!!

Czujecie wiosnę? U mnie wreszcie ciepło !!!


Mam dla Was kilka ciekawych wiosennych propozycji domów z czerwonym dachem i ciemnymi oknami.


Pierwszy dom jest wspaniale skomponowany. Popatrzcie: ceglasty dach, kominy, ogrodzenie. Do tego okna, drzwi, brama oraz obłożenie pietra w jednym ciepłym kolorze. Taka sama podbitka i drewniane wykończenie dachu. I na koniec biała elewacja. Elegancko? Bardzo. :-) Szara kostka na podjeździe też nie burzy nam tej kompozycji.


A drugi dom to tak dla przekory. Ładny mały domek – widać, że nie żałowano tu środków na wykończenie. Jaki efekt? Mizerny… Pamiętajcie – do ciemnych okien i kolorowej elewacji nigdy białych obramowań - wygląda to szmirowato. Świecąca dachówka nie wygląda ładnie. Nie wprowadzajmy tyle kolorów: czerwony dach, żółta elewacja, białe obramowania, brązowe schody, kremowa podmurówka, szara kostka. Już nie wspomnę, ze na tak wielkiej działce naprawdę można postawić z boku garaż wolnostojący… W mieście na działce 500m można myśleć o garażu w piwnicy – ale na wsi?

 

Kolejny dom to klasyka. Znowu ceglasta dachówka, klinkier na kominach i ogrodzenie. Ładne kute ogrodzenie i balustrady. Wykończenie dachu brązowe, brązowa podmurówka. Ciemne okna i drzwi. Bardzo lubię to zestawienie – jest takie polskie ;-) Będzie ładnie wyglądać niezależnie od projektu. Co tu nie pasuje? Podniesiona ścianka kolankowa – dom traci wtedy proporcje - bryła jest wielka, dach za mały. Widać to dobrze na ścianie z bramą garażową. Dach powinien zaczynać się niżej. Powinien mniej więcej być zrównany z balkonami, a tu mamy ponad 50 cm wyżej. Szkoda ;-)...  było tak ładnie.

1 komentarz:

  1. Witam jaki to kolor elewacji i kostki brukowej jestem na etapie wyboru materiału do wykończenia domu bardzo proszę o kontakt?

    OdpowiedzUsuń

Linki