piątek, 25 stycznia 2013

Grafitowy dach ciemne okna cz.3

Dziś wynalazłam kolejne kilka domów z grafitowym dachem (tym razem czterospadowym), ciemnymi oknami i bardzo jasną elewacją.Pierwszy dom najprostszy: biała elewacja bez żadnych zdobień, grafitowy dach, obróbka blacharska, rynny. Ciemnobrązowe okna, parapety, drzwi, komin i brama garażowa. Szara podmurówka i kostka na podjeździe. Chyba na wiosnę posadzę sobie brzozę płaczącą…. ;-)Drugi dom bardzo podobny – tylko okna nie są brązowe lecz grafitowe jak dach, taka sam jest też podmurówka. Czy mi się wydaje , czy też mają one niebieskawy odcień?


Trzeci dom bardziej wymyślny. Tu właściciele zdecydowali się na wstawki z kamienia łupanego. Oj całkiem dużo tych wstawek, plus kominy i taras. Elewacja jest prawie w kolorze kamienia – delikatny krem. Rynny i blachy grafitowe. Podbitka z ciemnego drewna. Absolutnie nie pasują mi tu chromowe balustrady ze szkłem…. Ale to kwestia gustu…


Ostatni dom najbardziej „odjechany” ;-) Biała elewacja, a wokół okien i drzwi zdobienia w kolorze różowego beżu. Białe kominy. Kamienna podmurówka, schody, kostka. Przepiękna mahoniowa stolarka. Na dachu grafitowa karpiówka, grafitowe blachy i rynny. Oczywiście najbardziej rzuca się w oczy ten wielki portyk. Miało być imponująco, ale dom stracił proporcje. Można by go trochę zmniejszyć… Na przykład tak jak poniżej… I co? - powstał klasyczny dworek.


Który się Wam bardziej podoba? ;-)W przyszłym tygodniu jestem na urlopie, mogę mieć trochę mniej czasu ;-) ale może przywiozę jakieś inspiracje z gór?

3 komentarze:

 1. Witam. Jeżeli chodzi o dach domu "najbardziej odjechany" to może orientuje się Pani dokładnie co to za dachówka? Jest piękna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to że karpiówka to widać tylko jaka firma i model? Z góry dziękuję

   Usuń
 2. ale fajny jest ten dom z kamieniami od dołu. Super wygląda!

  OdpowiedzUsuń

Linki