wtorek, 4 listopada 2014

Listopadowe szarości

Zaczął się listopad. Wszędzie szaro, smutno - wrzucę więc trochę nastrojowych szarości.

Na początek meganowoczesna stodoła.  Szary klinkier, minimalistyczny dach. Prostota do bólu. To nie moja bajka, ale niektórzy lubią ten klimat ;-)  Nudę elewacji urozmaicają balustrady we wszystkich górnych oknach oraz ciekawe poprzeczki  w oknach na parterze.  Ogród i taras podobnie oszczędne ;-) Konsekwentnie i z pomysłem - to chwalę.
Tu mamy trochę więcej romantyzmu ;-)  Świetna elewacja - dwa gzymsy, kilka wyżłobień a naprawdę miło się patrzy.  Nie potrzeba drewna na elewacji ;-)  Przy tarasie trochę kamienia - ja bym nawet to sobie darowała.  Prostota jest elegancka.  Szprosy idealnie przedłużają wyżłobienia ścian, balustrady stonowane, nie dominują bryły. Super.A co powiecie na ten dom? Dwa kolory: biel i szarość. Wielkie tafle okien, ciemny kamień. I ten taras :-) Bardzo szeroka opaska z kostki - prawie chodnik - ciekawie to wygląda. Przyjrzyjcie się zasłonom - tu nie pasuje nic innego. Klasa.
I jeszcze trochę nowoczesności. Zamiast ciemnego kamienia - ciemny tynk. Parter w drewnie - tak to jest drewniana brama garażowa :-)  Bardzo ciekawa bryła - coraz częściej znajduje bardzo interesujące pomysły. Architekci mają więcej fantazji :-) A może to inwestorzy są bardziej odważni?

Miłego dnia :-)

5 komentarzy:

 1. Witam, trafiłam tu niedawno! :) Masz wyczucie do elewacji :)
  Jestem w trakcie budowy domu, dach mamy czekoladowo brązowy, takie też będą okna i drzwi. Zastanawiamy sie jaką elewację dać (choć to jeszcze trochę czasu). Mam problem też czy dać na elewację drewno, czy moze jakis kamień... Nie chcę zrobić z domu 'choinki' ;)
  Pozdrawiam, i zapraszam do zaglądnięcia na casa-miparaiso.blogspot.com :)
  Aga F.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama szarość mnie nie przekonuje ale już w połączeniu z beżem czy bielą jest bardzo ok :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeglądałam wszystkie zdjęcia i zastanawia mnie jedno..mało jest rolet zewnętrznych czy to jest passe czy może nie było to nigdy ładne...jaka jest Wasza opinia drodzy blogowicze

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obecnie w nowych budynkach furorę robią rolety zewn. podtynkowe których nie widać po zwinięciu.

   Usuń
 4. Dom nr 3 jest rewelacyjny:) Mnie bardzo się podobają nowoczesne budynki. Nie lubię dworkowatych, tradycyjnych i nudnych domów jakimi usiana jest cała Polska. Po remoncie mam dom biało - grafitowy i jeszcze trochę szlifów i będzie wyglądał nowocześnie, a przynajmniej mam taką nadzieję:)

  OdpowiedzUsuń

Linki