środa, 21 sierpnia 2013

Szaro i nowocześnie

Dziś powiew nowoczesności. Grafitowe dachy, ciemne okna, drewniane, kamienne wstawki na elewacji, piętrowe bryły.Pierwszy dom to bliźniak o bardzo nowoczesnej bryle. Piętrowy, z małym dwuspadowym dachem, nieregularnymi i niesymetrycznymi kształtami. Nowoczesne okna bez podziałów - wąskie, pionowe lub poziome. Dużo drewnianych wstawek na elewacji, drewniany taras plus ozdobny daszek-pergola nad garażem. Brama garażowa szara w kolorze dachu, tak samo rynny. Szara jest również podmurówka i  kostka brukowa. Nowoczesne niskie ogrodzenie również z wstawkami drewnianymi - tak naprawdę to tylko kawałki muru. Od frontu zupełnie brak ogrodzenia - pięknie to wygląda. Idealnie dobrane szczegóły: ławeczka, skrzynka na listy, nawet numer domu, żwirowe rabaty. Przypatrzcie się roślinom - wysokie trawy posadzone w ten sposób są bardzo nowoczesne. Taki sam efekt dają prostokątne rabaty i żwir - nawet te tuje pod sznurek tu wyglądają olśniewająco.


Ten dom też jest nowoczesny i starannie wykończony – ale….  Ten kamień jest bardzo ładny, ale w tym domu i z tymi fugami wygląda szmirowato i kiczowato…  Dlaczego?  Może ten kontrast – bardzo ciemny kamień i jasne wypełnienie nie podoba mi się – kojarzy mi się z nagrobkami. Obramowanie garażu w ogóle nie pasuje.  Może gdyby to była tylko podmurówka i komin i wypełnienie byłoby ciemniejsze…  Górna część komina zresztą wygląda lepiej niż dolna – nie ma tam takich kontrastów.  Kamień gryzie mi się też i z kolorem dachu i z bramy garażowej.  Do kremowej elewacji nie pasują srebrne rynny – ona dobrze wyglądają tylko przy bieli.  I tyle ;-)
Tu mamy ciekawy dom piętrowy z antracytowym dachem. Biała elewacja z jasnoszarą częścią piętra i jeszcze ton ciemniejszą szarą podmurówką. Szara część elewacji ozdobiona tradycyjnymi ;-) pasami.  Ciemnoszare rynny, szara kostka brukowa. Moje ulubione szerokie okapy otynkowane w kolorze elewacji. Brama garażowa szara – prawie dokładnie jak szary kolor piętra. Urozmaiceniem są też ciemne pasy schodków od frontu i przy tarasie – to jest kolor okien i drzwi.  Tu również mamy nowoczesne murowane ogrodzenie i żwirowe rabaty.  Gdzieś już to widziałam ;-)
I na koniec nowoczesne osiedle w lekko cieplejszych kolorach.  Elewacja beżowa, drewniane wstawki na elewacji w złotym kolorze i do tego żółtawy klinkier. Szare bramy garażowe, elementy ogrodzenia, balustrady i rynny.  Troszkę pstrokato – ale ogólne wrażenie pozytywne ;-)

2 komentarze:

  1. Witam serdecznie :) Nie wiem czy dobrze zrozumiałam to zdanie dotyczące trzeciego domku "Urozmaiceniem są też ciemne pasy schodków od frontu i przy tarasie – to jest kolor okien i drzwi". Ze zdania chyba wynika, że to jest ten sam kolor?? Natomiast kolor kostki na schodach i tarasie jest ciemno-szary a kolor okien i drzwi jest ciemny brąz pomimo, że na niektórych zdjęciach wydaje się być ten sam. To oczywiście taki mały szczególik ale może akurat komuś się przyda. Znam ten domek i uważam że elewacja jest w bardzo dobrym guście. Pozdrawiam serdecznie i gratuluje pomysłu na stronę, ponieważ jest to strzał w dziesiątkę :) Regularnie tu zaglądam i się inspiruję do tego stopnia że wybierając elewację na swój dom skorzystałam z podanej numeracji. Panowie z firmy zachwycili się tą stroną i myślę, że nie jednemu niezdecydowanemu klientowi będą ją pokazywać aby pomóc w doborze kolorystyki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam serdecznie , Mnie również BARDZO podoba się elewacja domku trzeciego.
    Czy jesteś wstanie powiedzieć dokładnie jaki to kolor , jakiego producenta / numer etc ?? Idealnie pasuje pod mój gust ale obawiam się , że nie trafie w ten sam deseń.
    Dziękuje za odpowiedź..

    OdpowiedzUsuń

Linki