piątek, 12 lipca 2013

Grafitowe dachy - I'm happy

Dziś mam bardzo dobry nastrój – moja córka dostała się na wymarzone studia :-)
Nie będę ani trochę narzekać i krytykować ;-) Same zachwyty ;-)


Na początek nowoczesny piętrowy dom na zalesionej działce. Biała elewacja i do tego wstawki z drewna i kamiennych płyt z piaskowca. Piaskowcem mamy obłożoną całą wystającą bryłę garażu, dla równowagi podobną bryłę kuchni (?) po drugiej stronie domu i jeszcze wnękę pod balkonem z tyłu domu. Drewnem standardowo połączone okna plus jednostronne niby okiennice. Drewno idealnie w kolorze okien. Srebrne rynny i balustrada łączona ze szkłem. Brama garażowa grafitowa - bardzo nowocześnie. W tym samym odcieniu schody wejściowe i podmurówka. Na podjeździe granitowa kostka i obramowanie z kamieni. Ogrodzenie również mega nowoczesne, srebrne, z wstawkami z drewna i bieli. Kwintesencja polskiego nowoczesnego budownictwa :-)


Ten dom bardzo podobny, tyle że nie ma już takich pięknych drzew ;-)  Bardzo ciekawie zaprojektowany bliźniak - powstała bardzo nowoczesna, a jednak w pełni symetryczna i spójna bryła. Przyjrzyjcie się ogrodzeniu jak harmonizuje z całością. Stonowane kolory: brąz klinkieru i bram,grafit dachu i stolarki. Śnieżnobiała elewacja - zauważcie że coraz częstsza w nowoczesnych projektach, gdzie dodatków jest tak dużo, że nie można już wprowadzić nic więcej oprócz bieli.  Popatrzcie jeszcze dokładnie na ogrodzenie - tak wygląda naturalnie cieniowana cegła i nigdy nie dajcie się namówić na klinkier sztucznie cieniowany czyli przyciemniany z jednej strony - zawsze będzie w złym guście. Podoba mi się ten dom, nie przeszkadzają mi nawet te malutkie okienka - wkomponowane w ciemną ścianę stapiają się z nią. A na dodatek wszystko jest tak symetryczne :-)A to już taki zwykły dom ;-) Też bliźniak, ale zupełnie tradycyjny. No może nie do końca ;-)  Kolumnę, kawałek ściany i podmurówkę wyłożono płytkami kamiennymi. Ogrodzenie  z grafitowego klinkieru. Ciemnobrązowa stolarka. Bezpieczna grafitowa balustrada. Żadnych szaleństw :-)


I jeszcze na koniec dom parterowy.tym razem w jaśniejszej wersji.  Brama, okna, rolet i drzwi w kolorze ciepłego brązu. W tym samym kolorze drewniana podbitka. Biała elewacja urozmaicona wstawkami w jasnoszarym kolorze. Ciut ciemniejsza podmurówka. Nic nie narzekam :-)

Życzę miłego weekendu i uciekam się pakować, bo już rano zamierzam być nad morzem :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Linki