piątek, 5 lipca 2013

Grafitowe dachy, drewniane okna.

Przepraszam, przepraszam – już jestem ;-)


Dziś wynalazłam dla Was kolejne grafitowe dachy i drewniane okna.Pierwszy dom to bliźniak w bardzo „modnym” wykończeniu. Biała elewacja, do tego jasnoszary pas na linii okien. Okna udało się zgrać w jednej linii – szkoda, że drzwi wejściowe są trochę niżej ;-) Okna, drzwi, brama garażowa, podbitka, ogrodzenie, słupy przy wejściu dokładnie w tym samym kolorze – SUPER! Dach wykończony w graficie. Szarka kostka na podjeździe i kamienne ogrodzenie. Ogrodzenie ma bardzo ładne, pasujące kolory – mogło by być jednak trochę solidniejsze, przęsła wyglądają fajnie, ale furtka i brama jakby były zrobione z palet… Nie podoba mi się również balustrada – niestety y to zwykle ostatnie inwestycje i często już nie mamy siły, albo funduszy, a trzeba pamiętać, ze byle jaka balustrada psuje cały efekt wizualny ładnego domu… Tu też przydałoby się coś mocniejszego – ta jest trochę jak w bloku.Tu trochę inny styl (bardziej na „bogato” ;-) ), bliźniak piętrowy. Góra obłożona drewnem od dolnej linii okien piętra – ta linia jest jednocześnie górną krawędzią balkonu. Pochwała dla projektanta :-) Przypatrzcie się również górnej linii okien na piętrze – idealnie równo z drzwiami, bramą garażową, i oknami tarasowymi. Lubię to :-) Niestety taka konsekwencja wymaga zamówienia drzwi frontowych o wysokości przynajmniej 240cm (których też jestem dumną posiadaczką). Muszą tez być odpowiednio szerokie, by nie straciły proporcji. Tu mamy drzwi dwuskrzydłowe stawiam na szerokość 2x110cm. W klasycznych bryłach ładniej wyglądają drzwi z doświetleniami po bokach.
Popatrzmy dalej ;-) Drewno na elewacji jest dobrane do okien, również piękne ażurowe daszki są w tym samym kolorze. Ciekawie rozwiązany podjazd z kostki granitowej z pasami trawy. Rynny są w szarym kolorze, podobnie jak i podmurówka. Podbitka, otynkowana, biała jak i elewacja.


A to „nowoczesne” osiedle w tradycyjnym stylu ;-) Zdecydowano się tu na kontrast: do bardzo jasnych okien, ciemne drewno, którym obłożono piętro. Drewno zaczyna się od dolnej linii balkonów – co jest oczywiście sensowniejsze przy dachach dwuspadowych. W ciemniejszym drewnie oprócz elewacji wykończono podbitkę, balustrady, ozdobne szczyty dachu oraz ogrodzenie. To ogrodzenie jest podobne do tego w pierwszym domu - tylko bardziej ciasne ;-) Kamienny mur komponuje się z kostką granitową. Bardzo ładne balustrady. Grafitowe rynny, szara podmurówka - podoba mi się to osiedle.I na koniec perełka ;-) Taaa to jest dopiero bliźniak :-) Chyba nie można było wybudować bardziej różniącej się połówki ;-) Po prostu nie do uwierzenia ;-) Ale załóżmy na chwilę, że ta druga część nie istnieje… Ładny grafitowy dach, wstawki na elewacji również w takim samym graficie. Grafitowe i srebrne rynny. Podbitka, biała, otynkowana. Okna, drzwi, brama garażowa w kolorze „złotego dębu” i w takim samym kolorze rolety zewnętrzne. Ogólnie bardzo nowocześnie, ale spójnie i bez szaleństw. No ale nie z tą drugą połówką…… ;-)

Miełego weekendu :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Linki