czwartek, 13 czerwca 2013

Drewniane domy

Troszkę odmiany? Mam dla Was kilka drewnianych domów – jeśli nawet drewniana elewacja Was nie interesuje to przypatrzcie się tym cudnym szczegółom – może balustrada? Może kamienna podmurówka?

Ten dom jest po prostu przecudny. Wspaniała klasyczna, prosta bryła z dwuspadowym dachem. Okna i drzwi z ciemnego drewna. W tym samym kolorze obramowania okien, kolumny, balustrady, ozdobne wykończenie dachu. Na dachu gont bitumiczny, lekki, tani, pięknie się komponuje z drewnem. Balustrady – dzieło sztuki. To samo wykończenie dachu. I jeszcze kominy i podmurówka obłożone kamieniami :-)  Po prostu bajka. Zobaczcie jak skomponowane są tu łuki: wole oka na dachu, łuk okna balkonowego na piętrze, łuk kolumn podtrzymujących balkon.


A to mały drewniany domek – w żywych kolorach. Prawie pomarańczowa elewacja, czerwony dach, ciemny brąz dodatków i jeszcze do tego białe okna ;) Te okna nie są z tej bajki, ale domek i tak jest ładny. Pasujące płytki na schodach i tarasie, idealnie dobrana podmurówka. Oczywiście taki mały domek naprawdę mógłby być niżej posadowiony i pozbawiony tylu schodów… Ale i tak coś mnie tu urzekło :-)


I na koniec trochę jaśniejsze drewno, czekoladowy dach. Obramowania w kolorze okien i drzwi i znowu te piękne drewniane balustrady – no przyznaję że mam do nich słabość, to chyba widać jak się patrzy na mój dom ;-) A może to te wielkie działki z sosnami pod lasem mi się tak naprawdę podobają?

3 komentarze:

 1. witam,

  czy jest mozliwosc kontaktu? fantastyczne zdjecia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam, czy jest możliwość skontaktowania się z Panią w sprawie konsultacji?? jestem właśnie na etapie wyboru koloru elewacji;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niesamowite drewniane wykończenie. Domek wygląda, jak marzenie!

  OdpowiedzUsuń

Linki