wtorek, 14 maja 2013

Grafitowe dachy, dębowe okna

Witajcie :-)Dziś mam kilka zestawień grafitowego dachu, okien w kolorze złoty dąb i słonecznych dodatków.
Na początek dwa takie same domy na jednej działce. Grafitowy dach, stolarka złoty dąb i ciepła żółta elewacja. Podbitka w kolorze okien, miedziane rynny i mozaikowa podmurówka w kolorze ciepłego brązu. Kolumnę wejściową również wykończono tynkiem z podmurówki. Na kominie i ogrodzeniu żółty klinkier, sztachety w kolorze bramy dodatkowo trochę ciemnych kutych przęseł. Mamy trzy główne kolory: ciepły brąz, grafit i żółty. Ten żółty daje wrażenie ciepła i przytulności. Bardzo przyjemne zestawienie.


W tym domu mamy beżową elewację z obramowaniami w kolorze okien ( ciepły brąz). Cały dach jest wykończony w grafitowym kolorze: rynny, blachy, komin, podbitka. Ciemne również blachy wykańczające balkony i parapety. Podmurówka w takim samym odcieniu jak w poprzednim domu – jasny brąz. Balustrada –tu zagadka, z jednej strony, nie ma, z drugiej prosta metalowa, z trzeciej kuta z wzorem ;-) To tak dla dociekliwych ;-)


Tu mamy wersję z żółtą elewacją i jaśniejszymi obramowaniami. Piękne drewniane, dębowe drzwi i okna. Do żółtej elewacji dobrano podobny klinkier na ogrodzenie. Obróbka dachu jest w całości ciemna. To jest jedyne zestawienie kolorów w którym toleruję obramowania okien jaśniejsze niż elewacja nie do białych okien. Czyli kremowe obramowania do żółtej elewacji do dębowych okien. Tak samo by wyglądały żółte obramowania do kremowej elewacji. Do jasnej dębowej stolarki może być.

I na koniec dom z dużą ilością balkonów. Konsekwentnie dobrany klinkier na kominy, wnękę wejściową, garaż i ogrodzenie. Nie lubię tego cieniowanego koloru ,ale mógłby wygladać ładnie, gdyby nie popsuto elewacji tymi srebrnymi balustradami. Do ciepłej żółci nie pasuje srebrna balustrada. Czarna, drewniana ale nie srebrna. Kuta jak ogrodzenie byłaby super. Tak samo gryzie się z balustradą ten drewniany płot na tarasie (boczna elewacja). Tragicznie dobrano płytki tarasowe. Do tych ciepłych okien i żółci kostki nie pasuje zimy różowy kolor… A to połączenie kostki i tarasu jest naprawdę paskudne. Brrrrr…

;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Linki