wtorek, 28 maja 2013

Grafitowe dachy, dębowe okna - pada deszcz ;-)

Ciągle pada…. To jest już naprawdę denerwujące. Może chociaż rośliny są zadowolone…
Zaczynam odliczanie: już tylko 3 tygodnie do urlopu ;-) Tam na pewno będzie sucho ;-)

 
Ma dziś dla Was grafitowe dachy i dębowe okna. Kilka ciekawych pomysłów.Na początek dom z pięknymi słonecznymi drewnianymi drzwiami. Okna są w tym samym kolorze, a brama garażowa biała. Elewacja ma kolor kości słoniowej z wstawkami kremowożółtymi. Ciemniejszym kolorem jest zaznaczony pas przy wejściu, pas okien na bocznej elewacji, ozdobna podmurówka i obramowania okien. Zauważcie, że tam gdzie elewacja jest ciemniejsza obramowania są jasne i na odwrót. W kremowym kolorze mamy także otynkowane słupki ogrodzeniowe. Ciemna obróbka dachu: blachy, rynny, ciemne kute balustrady, pasujące czarne lampy. Szara neutralna kostka i kamienne schody wejściowe. Komin otynkowany. Fajny domek.


Tu mamy kamień i drewno. Piękne rzeźbione słupy, balustrada podbitka. Okna w tym samym złotym kolorze, z ozdobnymi grubymi szprosami. Zamiast rynien ozdobne łańcuchy – to fajnie wygląda przy parterowych domach z dużymi okapami no i najlepiej tradycyjnym wykończeniem. Kamienna podmurówka, kawałek komina, ozdobny kominek, wnęka wejściowa i schody, z kamyków ścieżki. Elewacja biała bez dodatkowych ozdób – bo naprawdę już nic więcej nie trzeba :-)


I jeszcze projekt nowoczesno-tradycyjny ;-) Wszystkiego po trochu: klinkierowe piętro i komin, z wykończeniem dachu w drewnie. Nowoczesne pasy przy balkonach i kostkowaty garaż. Tradycyjne balustrady. Tak jakby ta ciemna góra była z jednego domu, a dół z drugiego ;-) Ale ładne ciepłe kolory - to mi się podoba ;-)


Na koniec prawdziwa perełka. Matowy grafitowy dach. Biała elewacja i wszystkie pozostałe dodatki w ciepłym brązie. Czyli okna drzwi, brama takie same. Brązowy klinkier na kominach, schodach, podmurówce, tarasie. Brązowa obróbka dachu i rynny. I te ozdobne narożniki w kolorze jak najbliższym stolarce – nawet rolety są w tym samym kolorze – dobrze, że te złote szprosy się nie rzucają w oczy… Szara kostka, ciemne oświetlenie. Wyjątkowo mi pasuje ten dom :-)

Miłego dnia!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Linki