poniedziałek, 20 maja 2013

Ceglaste dachy, dębowe okna

Witajcie!Mam dziś dla Was klasykę: ceglaste dachy i jasne drewniane okna okna – super :-)

Na początek szeregowce – przepięknie dopracowane. Ceglasty dach z ceglastymi rynnami. Drewniana deska czołowa i podbitka (w kolorze okien). Brama garażowa, drzwi i rolety zewnętrze w tym samym miodowozłotodębowym kolorze. Klinkier na kominach i słupkach ogrodzeniowych, podmurówce, tym samym klinkierem wyłożona wnęka wejściowa. Kuta balustrada i takie same przęsła ogrodzeniowe. Kostka i schody w neutralnym beżowym kolorze. I do tego waniliowa elewacja. Po prostu ślicznie.

Kolejna propozycja dużo bardziej oryginalna. Ceglasta dachówka i ceglaste rynny. Na parterze zamiast rynien ozdobne łańcuchy. Okna i podbitka w kolorze jasnej sosny, delikatne szprosy. Elewacja śnieżnobiała i białe ceglane kominy – to raczej mało spotykane. Podmurówka z czerwonego klinkieru ozdobnie wspinająca się na narożniki domu. Opaska wokół domu, taras, podjazdy z szarej kostki. Nietypowa również bryła domu – inaczej z pomysłem. Ale na takie działce można mieć pomysły :-)


To z kolej bardzo popularne zestawienie. Stolarka złoty dąb, kremowa elewacja i łososiowe obramowania. Przypatrzcie się dokładnie tu wnękę wejściową pomalowano na ton ciemniejszy kolor. Balustrady kute (mam nadzieję, że mi się tylko wydaje że w kolorze srebrnym ;-) ). Brązowa podbitka i rynny, klinkierowe kominy. Podmurówka z brązowego tynku mozaikowego – w tym samym kolorze balkony. Kremowe schody i szara kostka. To jest taki bezpieczny wybór.

I na koniec wiejska posiadłość. Ozdobna wysoka podmurówka, tarasy, schody z kamienia. Kominy z szarego klinkieru. Drewniane słupy i ozdobne wykończenie dachu w kolorze okien. Brązowe rynny, piękne szprosy i biała elewacja. Mogłabym tu zamieszkać ;-)

Pozdrowienia!

3 komentarze:

  1. Mieszkam w takim szeregowcu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Rzeczywiście, te projekty domów to klasyka. Szczególnie podoba mi się dom z siódmego zdjęcia, chociaż te szeregówki też nie wyglądają źle :). W moim przypadku zdecydowaliśmy się na budowę nieco innego domu, projekt ZA1-76 z poddaszem. Jak na razie jesteśmy na etapie wstawiania dachu i rynien. Pewnie w przyszłym roku wykończymy ten dom i będzie gotowy do zamieszkania :). Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  3. Wie ktorś może jaka to jest dachówka i kolor okien na 1 zdjęciu? :) Podoba mi się połączenie

    OdpowiedzUsuń

Linki