środa, 16 stycznia 2013

Grafitowy dach "złoty dąb" okna cz.3

Domy z grafitowym dachem i oknami „złoty dąb” są w tej chwili bardzo popularne. Przyznam się szczerze, że nie jest to moje ulubione zestawienie kolorów. Ale wynalazłam dziś dla Was zdjęcia dwóch domów, które są dla mnie po prostu perfekcyjne. Zastanawiam się sama, czemu te domy wyglądają tak dobrze – wydaje mi się, że stwarza to przepiękny ciepły kolor drewnianych elementów.


Pierwszy dom o nowoczesnej piętrowej bryle. Elewacja i podbitka śnieżnobiałe. Okna, drzwi, brama garażowa w kolorze „złoty dąb”. W tym samym kolorze drewniane wstawki na elewacji przypominające okiennice – popatrzcie jak to wizualnie powiększa te małe okna! Rolety zewnętrzne również w kolorze złotego dębu. Oczywiście wstawka z klinkieru w kolorze żółtym również ożywia tę elewację. Ten sam klinkier mamy na ścianie przyległej do tarasu, kominach i ogrodzeniu. Rynny i ogrodzenie grafitowe. I na koniec piękna szara kostka.
Kolejny dom wygląda wspaniale ze swoimi drewnianymi wstawkami. Bardzo ładny kolor elewacji – delikatny krem, bardzo jasny.. Prawie cały poziom piętra oprócz ściany szczytowej mamy w drewnie. Ogrodzenie, podbitka w tym samym kolorze. No i świetna pomarańczowa roleta zewnętrzna :-). Ciekawie została zaaranżowana ściana szczytowa. Jest perfekcyjnie symetryczna, a małe okna zostały powiększone drewnianymi wstawkami i szarym kolorem. Co prawda ja bym te okna trochę poszerzyła ;-) Miejsca zostało sporo… Ładnie wygląda też kamienna podmurówka, na dodatek dosyć wysoko pociągnięta. Całość dopełniają ciemne rynny, kominy i parapety. I jeszcze nowoczesne czarne balustrady wypełnione matowym szkłem i taras z jasnej kostki na poziomie gruntu.
Miłego oglądania!!

4 komentarze:

 1. Bardzo ładny kolor kremowy na elewacji. Robię wycieczki po sklepach i szukam takiego jasnego kremu, ale większość wpada w żółty. Szkoda, że nie ma firmy i nr koloru... Szukam dalej.

  OdpowiedzUsuń
 2. tez szukam takiego kremu czy ktos widział czy ktos wie?

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja bym chciała wiedzieć jaką farbą i jakim kolorem jest pomalowane drewno?

  OdpowiedzUsuń
 4. Te okna to raczej teak art lub winchester, a nie złoty dąb.

  OdpowiedzUsuń

Linki