czwartek, 3 stycznia 2013

Czekoladowy dach białe okna cz.1

Dziś wklejam dla APS czekoladowe dachy i białe okna:

Pierwszy dom – monochromatyczny.  Elewacja czysta biel, białe okna z delikatnymi szprosami, jasne rolety zewnętrzne.  Czekoladowe rynny i podbitka.  Troszkę popsuły całość kolumny frontowe – dlaczego nie białe? Podmurówka w kolorze bladoróżowym- ok, ale balkony też mogłyby by mieć taki kolor – a tu szary. Na szczęście całość i tak wygląda dobrze ;-)

Drugi dom w kolorze kremu lekko wpadającego w róż. Brama garażowa i drzwi w kolorze dachu. Brązowe rynny i podbitka. Ogrodzenie i podmurówka z ceglastego klinkieru  - ja bym wybrała jednak klinkier brązowy. Ta elewacja ma zimny odcień, gryzie się z ceglastym. Gdyby to był bardziej żółtawy krem byłoby lepiej.


Kolejne zdjęcia – to znowu spokój – biaława elewacja, ciemna podbitka, rynny, żadnych szaleństw.


Na koniec trochę koloru – żółta elewacja, białe obramowania okien, podbitka biała, podmurówka biała (może niedokończona..). Nie lubię żółtego, ale to zestawienie mi się podoba.  Nawet kolumny wyglądają OK.

I tyle J

1 komentarz:

  1. Nie gustuję w tych kolorach (ale jak wiadomo jest podział na koloro-ciepłolubnych i koloro-zimnolubnych). Dla mnie "mistrzostwo" to szarawo- brązowa (???) elewacja w kamieniu, (prawie czarne, może grafitowe ale jak najbardziej kolorystycznie zimne) drzwi wejściowe, białe okna i brązowa (jak wiadomo ciepła) brama... dobrze, że nie ma tam innych otworów... bałabym się o kolorystykę (gdzie jest zieleń albo róż ja się pytam?)... Koszmar!

    OdpowiedzUsuń

Linki