poniedziałek, 31 grudnia 2012

Czekoladowy dach ciemne okna cz.1

Życzę Wam Wspaniałego Nowego Roku!   Szczęścia, Uśmiechu, Spełnienia marzeń - zwłaszcza tych o domu ;-).

Dziś trochę czekolady: czekoladowe dachy i stolarka:
Na początek trochę klasyki: W tych oknach się zakochałam (... i mam takie same ;-)  ). Kiedyś budowanie było sztuką – popatrzcie na ten balkon…  Co za cudo. I kolory: piękny krem elewacji, zdobienia w kolorze elewacji (nikt nie wpadł na pomysł białych obramowań okien lub różowych….. ). Szara podmurówka, rynny i parapety. Czy trzeba coś więcej?  Pamiętajcie mniej znaczy więcej…

Kolejny dom:  ciepła tonacja kremowej elewacji, stolarka nieco jaśniejsza – ciepły brąz, do tego klinkierowa podmurówka. Ciemne rynny, neutralna granitowa kostka, obramowania okien w kolorze elewacji – pełna harmonia. Zdjęcie z  tyłu – jakbyście wykończyli ten dom? Moje typy: czekoladowa podbitka, kuta balustrada, taras z klinkieru – przecież nie da się inaczej….Ostatni dom: elewacja ma odcień zimnego kremu. Widzicie różnice w porównaniu z poprzednim domem? Teraz pomarańczowy klinkier już nie pasuje. Wybieramy klinkier brązowy. Płytki na taras tez będą zimne – wpadające w odcień różowy. Kuta balustrada i ciemne rynny pasują do wszystkiego.

Jak Wam się podoba?

1 komentarz:

  1. Czy posiada Pani jakieś inspiracje wykończenia kominów? Czy szare tynkowane kominy będą pasowały do ciemnobrązowego dachu, orzechowych okien i jasnej, kremowej elewacji? Jeszce kilka decyzji przede mną - komin i lukarna jako pierwsze.
    może szarą dać jeszcze podmurówkę?

    OdpowiedzUsuń

Linki