czwartek, 20 grudnia 2012

Grafitowy dach "złoty dąb" okna cz.1

Dziś na prośbę Moniki wklejam zestawienia grafitowego dachu i okien w kolorze „złoty dąb”.
To bardzo popularna ostatnio kombinacja. Dom można wykończyć w ciepłej lub zimnej kolorystyce:
·         Ciepła: kremowa, żółta elewacja, drewniana podbitka,
·         Zimna:  biała, szara elewacja, biała podbitka
Popatrzcie na przykłady:Pierwszy dom wykończony w zimnych kolorach – obramowania okien, drzwi w tym samym szaro-beżowym kolorze co podmurówka. Kuta balustrada w tym samym kolorze co dach, oświetlenie elewacji również kute. Ciemny klinkier na kominy. Podjazdy z kostki granitowej.  Cudo!
Drugi dom w ciepłych kolorach – ciepła żółto-kremowa elewacja, piękna drewniana podbitka i drewniane elementy ozdobne. Obramowania okien w kolorze tylko o ton jaśniejszym od elewacji ( przy ciemnych oknach najlepiej jednak wygląda sztukateria w kolorze ciemniejszym od elewacji np. jak w domu pierwszym. Zdecydowanie nie polecam elewacji w kolorze, białej sztukaterii i ciemnych okien – kontrast jest za duży, to po prostu nie wygląda dobrze).Trzeci dom spokojny, ciepły, drewniana podbitka, taras, również kuta balustrada.

Jesli macie swoje życzenia- zapraszam :-)


2 komentarze:

  1. Kolorystyka pierwszego domu jest przepiękna. Właśnie czegoś takiego szukam. Czy może wie Pani co to są za kolory? (chodzi mi o numery katalogowe) Jeśli tak to byłabym bardzo wdzięczna za wiadomość. Pozdrawiam;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Podpinam się pod pytanie poprzedniczki odnosnie pierwszego domu

    OdpowiedzUsuń

Linki